Monika Rząp – zachodniopomorska mistrzyni

Nasz kraj, choć stosunkowo niewielki, zamieszkuje prawie trzydzieści osiem milionów osób. Wśród nich znajdziemy tysiące stylistek rzęs, setki instruktorów, dziesiątki mistrzyń, których nazwiska rozpoznawalne są przez wszystkie pasjonatki na całym (rzęsowym) świecie, zostawiając konkurencję daleko w tyle. Jedną z liderek polskiej branży, dumnie stojąca na podium na niejednym z mistrzostw jest osoba, której osiągnięcia mówią same za siebie. Kobieta, która niczym mityczny gryf – symbol Szczecina, miasta, z którego się wywodzi jest silna, szybka, waleczna i wytrwała w realizowaniu postawionych sobie celów.

Szanowni Państwo, poznajcie Monikę Rząp – założycielkę oraz głównego szkoleniowca marki ExclusiveLashes, wielokrotną laureatkę mistrzostw stylizacji rzęs zarówno w Polsce, jak i całej Europie.

unnamed (2)

Jak zaczęła się Pani przygoda ze stylizacją rzęs? Co Panią do tego skłoniło?
Moja przygoda ze stylizacją rzęs zaczęła się 7 lat temu. Na początku zajmowałam się paznokciami, ale po czasie zaczęłam szukać czegoś innego. W tamtym czasie niewiele osób tym się zajmowało. Pomyślałam że być może jest to zajęcie dla mnie. Okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Jak wspomina Pani swoje początki? Czy gdyby móc cofnąć czas, chciałaby Pani zrobić coś inaczej?
Początki nie były łatwe. Jak większość stylistek nie urodziłam się z pęsetami w ręku. ☺ Dużo ćwiczyłam i dużo pracowałam. Rynek pod względem materiałów był bardzo ograniczony. Teraz mamy bardzo duży wybór. Na przestrzeni tych lat branża bardzo się rozwinęła. Myślę że moja kariera potoczyła się w bardzo dobrym kierunku. Podejmowałam raz lepsze a raz gorsze decyzje. Jednak człowiek uczy się na błędach i z każdego coś wynosi dla siebie. Nic bym nie zmieniła. ☺

Kiedy nastąpił moment, w którym zdecydowała się Pani dzielić swoją nabytą wiedzą z innymi? Jakie cechy powinien mieć dobry szkoleniowiec?
Jestem szkoleniowcem już od 3 lat. Uważałam, że moje cechy charakteru, doświadczenie oraz miłość i pasja do tego zawodu, pozwolą przekazać moją wiedzę innym kursantkom. Moje doświadczenie i staż w tym zawodzie, pozwolił na opracowanie szkoleń na najwyższym poziomie. Moi kursanci po szkoleniu wychodzą z silnymi podstawami i zawsze wracają po więcej. Dobry szkoleniowiec powinien być cierpliwy ale również wymagający. Jestem bardzo wymagająca wobec siebie, wobec kursantów jeszcze bardziej. Dobry szkoleniowiec do swojej pracy powinien podchodzić profesjonalnie i każdego kursanta traktować indywidualnie. Każdy jest inny i w różnym tempie przyswaja wiedzę.

unnamed (3)

Jaka jest Pani ulubiona metoda stylizacji rzęs? Którą uważa Pani za najpopularniejszą?
Przez bardzo długi okres czasu robiłam tylko rzęsy 1:1. Gdy zaczynałam nikt nie mówił o metodach objętościowych. Gdy poznałam te metody, technika pracy była całkiem inna, pracowało się na innych produktach.
Swoje pierwsze sukcesy odnosiłam właśnie w stylizacjach metodą 1:1. Bardzo lubię pracować tą właśnie metodą.
Trudno jest powiedzieć jaka metoda jest najpopularniejsza. W moim salonie mamy klientki na stylizacje wszystkimi metodami. Nie każdemu podoba się to samo, nie każdy lubi to samo i nie każdemu wszystko pasuje. To właśnie jest piękne w tym zawodzie, że możemy indywidualnie dobierać stylizacje według oczekiwań i predyspozycji klientek.

Jaki jest Pani ulubiony rodzaj urody, typ oka? Czy istnieje uniwersalna stylizacja pasująca dla każdego typu oczu?
Do każdej klientki podchodzę indywidualnie. Z każdą omawiam jej oczekiwania i dobieram stylizację do urody, typu oka oraz wieku klientki. Każda klientka jest wyjątkowa. Nie mam ulubionej urody. Staram się aby każda klientka z mojego salonu wyszła zadowolona i chciała wrócić ponownie.

Co uważa Pani za swój największy branżowy sukces?
Każdy mój start w mistrzostwach był dla mnie sukcesem. Z każdego coś wyniosłam i wyciągnęłam wnioski na przyszłość. Jednakże gdy kilkanaście razy stawałam na podium był to mój ogromny sukces. Udowodniłam sobie że potrafię i napędzało mnie to do dalszego działania. Ciężka praca, szkolenia i doskonalenie siebie sprawiło że jestem w miejscu w którym jestem.

unnamed (5).jpg

Jest Pani właścicielką prężnie prosperującej firmy. Co jest największym trudem w jej prowadzeniu?
Jestem założycielem i właścicielem marki Exclusivelashes, prężnie rozwijającej się marki – specjalizującej się w produktach do profesjonalnego przedłużania rzęs. Moja marka to nie tylko najwyższej jakości produkty, ale również szkoleniowcy w całym kraju jak również poza granicami. Początki nie były łatwe. Nie miałam żadnego doświadczenia w prowadzeniu tego typu działalności, żadnych kontaktów. Wiedziałam tylko, że moje produkty muszą być najwyższej jakości. Wszystko przed dopuszczeniem do sprzedaży jest sprawdzane przez mój zespół. Trudności zdarzają się wszędzie. Jednak mam wspaniałych współpracowników, którzy pomagają mi prowadzić firmę. Cieszy mnie, że moja marka jest coraz bardziej rozpoznawalna nie tylko w naszym kraju i że mój asortyment docenia coraz większa liczba zadowolonych stylistek i stylistów.

Jak zbudować zgraną ekipę, rewelacyjnie realizującą wyznaczone wspólnie cele?Mój zespół tworzą fantastyczni ludzie. Przed rozpoczęciem współpracy jasno jest powiedziane, jakie są moje oczekiwania, cele oraz jaka jest polityka firmy. Pozwala to na unikniecie wielu problemów już na samym początku. Wszystkie problemy rozwiązujemy na bieżąco.
Instruktorki, pracujące pod marką exclusivelashes, są to osoby z taką samą pasją i miłością do zawodu co ja. Niezwykle zdolne, utalentowane, profesjonalistki w każdym calu. Mamy wspólne cele i je realizujemy.

Jaka jest Pani rada dla osób początkujących? Jak budowała Pani swoją klientelę?
Początki zawsze są trudne. Najważniejsze jest odbyć szkolenie u profesjonalistki, która wprowadzi w świat stylizacji rzęs. Należy kierować się doświadczeniem, umiejętnościami, osiągnięciami ale przede wszystkim opiniami innych kursantek.
Recepta na sukces i na zbudowanie bazy klientek jest bardzo prosta. Dużo ćwiczyć, pracować, starać się i ciągle siebie doskonalić. Nasza praca jest naszą wizytówką. Jeśli w naszą pracę będziemy wkładać całe serce i nie poddawać się przy trudnościach szybko zapełnimy kalendarz.

Czy zdradzi Pani, co związanego z branżą kosmetyczną planuje Pani w przyszłości?
Mam wiele planów i pomysłów. Wszystko jest w fazie rozwoju. Pozostawię to na razie moją tajemnicą. ☺

Dziękuję za rozmowę.

unnamed (4).jpg

Exclusivelashes Monika Rząp

ul. Chlebowa 19/2, 71-006 Szczecin

https://www.przedluzanierzes.pl/

https://pl-pl.facebook.com/rzesyszczecin/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s