Wszystko o liftingu rzęs – wywiad z Joanną Sirugą, oficjalną polską dystrybutorką marki Elleebana

Zabiegi stylizujące naturalne rzęsy zrewolucjonizowały zarówno światowy, jak i polski rynek, znajdując szerokie grono swoich zwolenniczek. Ich popularność w skali ostatnich lat przechodzi obecnie prawdziwy renesans za sprawą coraz to szerzej rozwijających się elementów – ręka w górę, kto jeszcze kilka lat wstecz słyszał o botoksie rzęs, jednej z najbardziej rozchwytywanych obecnie usług?

 

Prawdziwy boom na rodzimym rynku nastał wraz z pojawieniem się światowego lidera swojej dziedziny – marki Elleebana. O tym, na czym polega zabieg, skąd jego fenomen, jakie są różnice między trwałą, liftingiem, laminowaniem i botoksem oraz o wielu innych – opowiada oficjalna dystrybutor marki na terenie Polski – Joanna Siruga.

 

Elleebana-lash-lift-logo-grey (1)

 

Na czym polega zabieg liftingu rzęs?

Zabieg Lash Liftingu jest semipermanetną zmianą kształtu rzęs na bardziej zalotne, podkręcone, a co za tym idzie również wyglądające na zdecydowanie dłuższe niż w rzeczywistości. Półtrwałość zabiegu wynika z cyklu życia rzęsy, który nie pozwala nam na trwałe zmienić kierunku oraz skrętu rzęs naturalnych, zatem każda nowa rzęsa po wymianie będzie miała kształt jak przed liftingiem.

Czym ten zabieg różni się od znanej dotychczas „trwałej”?

Przede wszystkim kształtem rzęs jakie są wynikiem liftingu oraz składu produktów, wiele dawnych trwałych było mało skutecznych a zarazem bardzo agresywnych, stąd też tak drastyczna zmiana w popularności pomiędzy trwałą a liftingiem. Trwała znana niegdyś w salonach, nie cieszyła się mianem ulubionego zabiegu ani wśród klientek ani też kosmetyczek i stylistek. Lash Lifting pozwolił na zawsze odmienić spojrzenie na temat nieinwazyjnej stylizacji, bazując jedynie na naturalnych rzęsach. Liftingi ze względu na znaczną poprawę estetyczną otrzymywanego podkręcenia nie przypominają już w niczym dawnych ”loków” po trwałej, a uniesione rzęsy już u nasady otwierają optycznie oko i dają rezultat perfekcyjnej zalotki.

Skąd fenomen marki Elleebana?

Elleebana to australijska marka, która otoczyła troską zabieg Lash Liftingu, który ze zwykłej trwałej zyskał status liftingu. Jako jedyna firma na świecie oferuje niesamowicie krótkie zabiegi liftingu, które są luksusem zarówno dla klientki jak i stylistki. Pogoń w XXI w. i notoryczny brak czasu sprawia, że klientki często rezygnują z zabiegów, które wymagają od nich regularności i ścisłego dbania o czas w swoim kalendarzu. Elleebana wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom i pozwoliła na to, by klientki mogły same decydować czy chcą ponowić wizytę po 4,5 a może 7 tygodniach. Nie wiąże się to w żaden sposób w dyskomfortem jaki mamy, gdy potrzebujemy pilnie uzupełnić ubogie w objętość rzęsy przedłużone. Zabieg podstawowy Elleebana One Shot Lash Lift można wykonać już w 20 minut!

Dlaczego uznawana jest za światowego lidera?

Firma Elleebana jest marką, która działa na rynku już od dekady i była prekursorem wielu innowacyjnych rozwiązań, jak choćby pojawienie się lanoliny w produktach do liftingu, czy też produkcją preparatów wolnych od formaldehydów. Wprowadzili jako pierwsi jedyne w swoim rodzaju wałeczki silikonowe, których kształtu nie znajdziemy w żadnej innej firmie. Każdy ich produkt został dopracowany, a oferta ciągle się powiększa. Jako pierwsi wprowadzili na rynek mascarę Elleevate z keratyną – stworzona specjalnie z myślą od klientkach, które właśnie wykonały zabieg liftingu rzęs.

Czy aby wykonywać zabieg liftingowania rzęs, należy odbyć szkolenie?

Zdecydowanie tak. Lash Lifting stał się jedną z dziedzin w stylizacji rzęs i kryje pod swoją nazwą zarówno wile tricków, jak i bezcennej wiedzy, która najlepiej zdobyć u autoryzowanego instruktora, który nie tylko przekaże nam wiedzę, ale i również otoczy nas swoją opieką po szkoleniu.

Jakie może przynieść skutki oddanie swoich rzęs w dłonie osoby nieprzeszkolonej?

Najmniej dotkliwym rezultatem, będzie zawód klientki wynikający z niepoprawnie podkręconych rzęs, które po liftingu zamiast mieć idealne kierunki i skręt, będą opadnięte, bądź nadmiernie podwinięte czy też pokrzyżowane. Najbardziej dotkliwą konsekwencją może być krótkotrwałe zniszczenie rzęs naturalnych, poprzez ich przesuszenie, chemiczne skręceni przez rozpad w strukturze rzęs. Takie rzęsy należy natychmiast zacząć nawilżać olejkiem rycynowym oraz dbać o to by mogły odrastać zdrowe i silne.

Czy lifting (krótko- lub długofalowo) niszczy włoski naturalne? Jakie wykazuje wobec nich działanie?

Lifting źle wykonany może zaszkodzić jedynie krótkotrwale, poprzez źle wykonany zabieg. Wiąże się to z przesuszeniem rzęsy bądź nadmiernym jej skręceniem, poprzez ingerencję w strukturę włosa. Sytuacja jest adekwatna do źle przeprowadzonej np. koloryzacji włosów, przedłużenia rzęs lub paznokci. Wszystkie twory naszego naskórka z momentem wyjścia ze skóry są martwe, a jeśli zostaną nadmiernie obciążone fizycznie bądź chemicznie, będą musiały zrosnąć, by powrócić do pierwotnej kondycji. Włosy, rzęsy i paznokcie należałoby uszkodzić przy ich nasadzie- macierzy- cebulce, by wywołać długofalową negatywną zmianę, przy lash liftingu nie ma takiej możliwości, gdyż produkt w żaden sposób nie wpływa na cebulkę włosa.

Jaka jest różnica pomiędzy liftingiem, laminowaniem rzęs a botoxem?

Czy można łączyć te zabiegi? Lash Lifting jest zabiegiem podstawowym, mogącym być rozbudowanym o kolejno botox bądź/i laminację, czy też zmodyfikowanym na potrzeby laminacji. Polega to na wprowadzeniu do zabiegu zmiany kształtu rzęsy dodatkowego elementu odżywczego i nawilżającego, który pozwala uzupełnić braki w strukturze włosa, bądź pomóc go chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Tworzy to połączenie idealne, bo to tak jakby do pięknie wyglądających rzęs rzęs przedłużonych dodać jeszcze walory odżywcze, a odjąć konieczność noszenia na sobie sztucznego tworzywa. Z jednej strony upiększanie a z drugiej pielęgnacja, czy to nie jest właśnie kwintesencja kosmetologii?

IMG_20170922_133955_795
Źródło: http://www.facebook.com/lavishbeautystudio.mm

Co znajduje się w składach preparatów przeznaczonych do zabiegu? Na co powinny zwrócić uwagę osoby podatne na uczulenia i alergie?

Osoby, które mają jakąkolwiek alergie, powinny o tym zawsze powiadamiać stylistkę, niezależnie od wykonywanego zabiegu. To właśnie zadaniem specjalisty jest przejść profesjonalne szkolenie i poznać składy produktów, by klientka jaka się do niego wybierze, mogła w pełni zaufać takiej osobie i powierzyć jej pracę nad swoim wizerunkiem. Jako że lifting rzęs jest metodą mało inwazyjną o niewielkim kontakcie produktów ze skórą, to znajduje się ona w niskim poziomie ryzyka uczuleń. Jeśli są jakiekolwiek obawy przed wykonaniem zabiegu to najlepiej udać się na odpłatna konsultację w celu ustalenia szczegółów zabiegu oraz poddania się próbie alergicznej.

Czy uważa Pani, że zabiegi wykonywane przez przeszkoloną stylistkę pracującą na produktach Elleebana są odpowiednie dla każdej klientki?

Niestety nie ma nic idealnego na naszym świcie, zarówno w naturze jak i w zabiegach pojawiają się niuanse, na które warto zwrócić uwagę przed udaniem się na zabieg liftingu. Mogą to być przebyte lub obecne choroby m.in. zaburzenia kompulsywne, przebyta chemioterapia, choroby oczu bądź skóry wokół nich. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktów. Natomiast nasze doświadczenie pokazuje, iż jest to zabieg idealny do wykonania dla każdej grupy wiekowej przy praktycznie każdej długości rzęs naturalnych. Dzięki Elleebanie rezultaty mogą być również spektakularne na krótkich rzęsach, które były dotychczas niewidoczne przy używaniu maskary.

Co może wpłynąć na trwałość efektu końcowego? Co jaki czas rekomenduje Pani powtarzać zabieg?

Istotną kwestią są kwalifikacje personelu przeprowadzającego zabieg oraz opieka klientki nad rzęsami w 24 godziny po odbytym zabiegu. W skrajnych przypadkach poważne problemy z hormonami, bądź nieprzestrzeganie zasad higieny okolicy oka mogą wpłynąć negatywnie na trwałość liftingu. Działania mające na celu przesuszyć naturalną rzęsę poprzez stosowanie produktów zawierających hormony bądź dużą ilość alkoholu, znacząco oddziaływają na stopień podkręcenia rzęs. Polecam okres 6 tygodni, jest on w moich obserwacjach najlepszym momentem do powtórzenia zabiegu. Minimalny odstęp pomiędzy liftingami wynosi 3 tygodnie i należy go sumiennie przestrzegać.

 

Dziękuję za rozmowę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s