Matematyka rzęsomaniaczki – jaki jest algorytm na idealny look?

Cały otaczający nas świat podlega prawom działania matematyki – zbiorowi uporządkowanych reguł, które wzajemnie na siebie oddziałują. Począwszy od najmniejszych znanych części materii aż do wielkich galaktyk – każda część świata i sfera życia aby funkcjonować wymaga występowania prawa, które potrafimy w mniej lub bardziej konkretny sposób zdefiniować.

Dokładnie taki sam schemat możemy przedstawić w przypadku stylizacji rzęs – jaki wobec tego jest wzór na perfekcyjną stylizację? Szybkim skrótem myślowym a zarazem odzwierciedleniem zjawiska spotykanego w każdej z dziedzin usług jest znane wszystkim powiedzenie, przedstawione przez wykres kołowy:

Dobrze (2)

Dlaczego? Gdyby rozbić to na części pierwsze nie wydaje się to aż tak skomplikowane.

DOBRZE TANIO nie będzie trwało krótko – zazwyczaj taki rodzaj usług oferują początkujące stylistki, które praktykują mniejszą cenę kosztem przedłużonego czasu celem nabrania wprawy.

DOBRZE SZYBKO nie będzie wykonane niskim kosztem – nienaganna jakość idąca w parze z ekspresową usługą to wynik długoletniego szlifowania umiejętności, których nabycie wymagało mnóstwa czasu oraz niemałej inwestycji we własną wiedzę – szkolenia, warsztaty.

SZYBKO TANIO nie będzie usługą wykonaną dobrze.

Dlaczego? Na poprawną aplikację składa się wiele czynników, które możemy przedstawić wzorem:

IDEALNY LOOK

= wysokiej jakości produkty + praktyka (wiedza wyniesiona ze szkoleń × czas poświęcony na ćwiczenia) + cierpliwość + zachowana higiena zabiegu + poczucie estetyki – pośpiech.

 

Przyjmując każdy z tych elementów jako obowiązkowy, wszystkie stają się logicznymi.

Zarówno wysokiej jakości materiały jak i wartościowe szkolenia nie są tanim produktem, a poświęcony na nabywanie i udoskonalanie umiejętności czas to setki godzin bezpłatnej pracy.

Cierpliwość i poczucie estetyki to dwa kluczowe elementy – to właśnie one pozwalają na poprawną separację rzęs naturalnych, unikając konstruowania sklejek oraz tworzenie poprawnych kępek składających się na całość doskonałej aplikacji.

Nieodzowna jest również zachowana nienaganna higiena przed i w trakcie trwania zabiegu – również dzięki niej aplikacja jest trwała a przede wszystkim zdrowa dla oka i naturalnych rzęs.

Ostatni z wyżej wymienionych elementów algorytmu, pośpiech – zarówno stylistki, jak i klientki – potrafi niestety zniweczyć nawet najlepszą technicznie pracę; będąc pod presją nikłej ilości czasu, zniecierpliwionej klientki dopytującej „jak długo jeszcze?”, „ile nam zostało?” dołączają się również nerwy. Niestety, nie ma cudów – przyjmując za model średniej gęstości rzęsy naturalne (ok. 130 na jednym oku) nawet mistrzyni świata nie wykona poprawnej technicznie, nowej stylizacji w godzinę.

Dlaczego jest to niemożliwe? Co wpływa na czas trwania aplikacji i na jej cenę? O tym już niebawem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s