Lifting rzęs z Aliexpress. Czy warto?

Do napisania dzisiejszego posta skłonił mnie kolejny z wpisów na grupie poświęconej zakupom przez chiński portal Aliexpress. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie wydał w tym serwisie kilku dolarów i nie wyczekiwał po trzech tygodniach listonosza! 😉

Na tym jednak żarty się kończą. Za każdym razem widząc takie posty staram się uświadomić potencjalne ochotniczki, jakie to niesie ze sobą ryzyko. Dlaczego? Przecież jest tyle argumentów, które przemawiają za tym, że nic się nie powinno stać. Dorzucić do tego niezliczoną ilość atutów? Mamy zestaw idealny! Przecież:

Wykonanie liftingu rzęs jest banalnie proste..

Nie, nie jest. Pomijając kwestię całkowitej nieznajomości procesów chemicznych jakie mogą zajść na włosie, ba – całkowitą nieznajomość budowy włosa oraz jego kategoryzowania samo idealne dopasowanie oraz doklejenie formy do powieki jest głównym aspektem, jakich uczymy się na szkoleniach.

.. a instruktorzy liftingu jedyne, co chcą to zarabiać na naiwnych!

Nie. Pasjonatom stylizacji rzęs zależy na tym, żeby nie demonizować zabiegu. Jak każdy inny źle wykonany będzie miał fatalne w skutkach efekty – z tym, że aby popalone lub przeliftowane rzęsy wróciły do normy, będą potrzebowały na to aż do pół roku.

Szkolenia są w okolicach tysiąca złotych, a wystarczy mi tutorial z Youtube!

Jasne! Polecam szczególnie takie filmiki, które pokazują jak w kwadrans zniszczyć sobie rzęsy, nie nadając im kierunku, nie rozdzielając ich. Płacz i zgrzytanie zębów, że każda rzęsa żyje swoim życiem i jest nie do okiełznania – gratis.

Polecam również niezawodne obrazki krążące w sieci, szczególnie na aukcjach z produktami do liftingu:

Voila! To najlepszy poradnik jak zepsuć wszystko, co możliwe.

Stylistki inkasują za zabieg ponad sto złotych, gdy cały zestaw wielokrotnego mogę mieć za 15 dolarów!

A tak, prawda. Dlaczego?

  1. Profesjonalne stylistki przeszły przez szkolenia które pozwoliły nauczyć się im wykonywać ten zabieg perfekcyjnie, bez sklejania rzęs, bez ryzyka przeliftowania, popalenia.
  2. Profesjonalne stylistki potrafią dobrać kształt oraz rozmiar formy, aby był idealnie dopasowany do naszych oczu.
  3. Profesjonalne stylistki wiedzą, jak kierunkować rzęsy na kilka sposobów, nadając tym samym spojrzeniu oczekiwany efekt.
  4. Profesjonalne stylistki wiedzą, na jakiej wysokości zaaplikować preparaty aby uzyskać pożądany efekt. Wiedzą również, czym jest anagen, katagen oraz telogen. Wiedzą, jakie rzęsy omijać, na jaki czas w zależności od typu rzęs zaaplikować preparaty.
  5. Profesjonalne stylistki pracują na profesjonalnych preparatach, atestowanych i bezpiecznych. Nie pakują swoich klientek na minę aplikując najtańszy produkt, co do którego działania mają wątpliwości.

Nie jest fizycznie możliwym aby kupić taniej zestaw do liftingu rzęs, aniżeli wynosi koszt jednorazowego zabiegu u stylistki. Wbrew pozorom sumując koszta – zaufaj mi, do naszej kieszeni nie idzie 99% kwoty, jaką zapłacisz.

Co za różnica czy wykonam lifting u stylistki, czy z pomocą koleżanki lub sama?

Różnica tkwi przede wszystkim w jakości wykonanego zabiegu, finalnym fekcie oraz oraz czasie jego utrzymywania.

 

Droga Aliexpress-holiczko!

Jeśli:

  • nie chcesz szukać porad, jak odbudować popalone rzęsy w krócej niż pół roku
  • nie chcesz płakać z powodu źle wykonanego zabiegu i w najlepszym przypadku rzęs krzyżujących się w każdą stronę
  • wbrew pozorom – chcesz zaoszczędzić, przynajmniej na zabiegach i kosmetykach regenerujących Twoje rzęsy
  • nie chcesz wyrzucać pieniędzy w błoto denerwując się, że zestaw jedyne do czego się nadaje, to do śmieci (jednego rodzaju sztywne wałki, ciągnący się klej,

.. to odpuść. Te piętnaście dolarów zainwestuj w coś, co rzeczywiście Ci się w życiu przyda bądź dołóż do szkolenia, na którym dowiesz się jak wykonywać zabieg liftingu bezpiecznie (a przy tym zyskasz szansę zarobku, jeśli zdecydujesz się wykonywać ten zabieg innym – uwierz, samej sobie jest nie lada wyzwaniem) – jaki zestaw wybrać, jakie są rodzaje rzęs i jak z nimi postępować, na jaki czas aplikować produkty oraz wiele, wiele innych.

Oczy to jeden z najważniejszych narządów człowieka – pamiętaj o tym. Upiększaj, nie szkodząc. Nie oszczędzaj na zdrowiu – szczególnie w przypadku jednego z najważniejszych zmysłów, zmysłu wzroku. Różnicę zauważysz gołym okiem.

26233409_1708760912564397_15801256901186761_o (1).jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s